Ads 468x60px

Blogroll

Featured Posts

2017. december 18., hétfő

Arany János komplex vetélkedő

December 13-án (szerdán) iskolánk is megemlékezett a 200 éve született Arany Jánosról egy komplex (irodalmi-történelmi-angol nyelvi) vetélkedővel, amelyre iskolánk tanulói mellett a vácrátóti Petőfi Sándor Általános Iskola diákjai is jelentkeztek. A "születésnapos" Petőfivel való kapcsolata, a Toldi és Arany reformkori élete, valamint néhány balladája mellett - amelyeket angol nyelven kellett felismerni, valamint Hunglish levelet írni - a reformkori országgyűlések (főként az 1843/44. évi), valamint Széchenyi és Kossuth politikai vitája volt a téma. A szervezőkön kívül a résztvevő/versenyző fiatalok is felkészültek a témákból, és jó hangulatú viadal kerekedett. A kilenc csapatból az első ötöt jutalmazta a zsűri ajándékkal, sorrendjük a következőképp alakult:
1. Arany aranyai - Jenei Eszter, Kádár-Gál Nimród, Sintár Sára (Penc, Cserhátliget Ált. Isk.)
2. Arany-csapat - Adorján Zsófia, Fábián Stella, Wang Vi Leila (Vácrátót, Petőfi S. Ált. Isk.)
3. Aranyosak - Brjeska Noémi, Halász Sára, Heindl Enikő (Vácrátót, Petőfi S. Ált. Isk.)
4. Tüdőgyulladás - Sós Eszter, Tinelly Máté, Tornai Dóra (Vácrátót, Petőfi S. Ált. Isk.)
5. Aranyélet - Bede-Molnár Bernadett, Dudás Botond, Papp Dávid (Vácrátót, Petőfi S. Ált. Isk.)
Köszönjük a csapatok lelkesedését, és reméljük, jövőre több iskola számos csapata látogat hozzánk komplex versenyünkre!

2017. november 24., péntek

Körzeti szavalóverseny

November 23-án megrendeztük hagyományos körzeti szavalóversenyünket, melyre 7 község iskolájából, 119 tanuló jelentkezett.

A verseny helyezettjei:

1-2. osztályos csoport:
-          1. helyezett:      Fekete Nikolett, Vácduka
-          2. helyezett:      Bölcs-Fedák Máté, Rád
                          Urbán Donát, Acsa
                          Fűrész Bianka, Püspökhatvan
-          3. helyezett:      Kucsera Boldizsár, Rád
                          Brodzán Milán, Rád
                          Mrázik Zalán, Penc
-          különdíjas:        Burján Boglárka Maria-Isabel, Vácduka

3. osztályos csoport:
-          1. helyezett:      Lieszkovszki Zalán, Rád
                                      Horgonyi Ákos, Rád
-          2. helyezett:      Balázsovits Péter, Penc
-          3. helyezett:      Révész Liliána, Vácduka

4. osztályos csoport:
-          1. helyezett:      Kiss Námán, Vácduka
-          2. helyezett:      Borsányi Zoé, Penc
                          Gyöngyösi Áron
                          Kata Zsombor, Penc
-          3. helyezett:      Meleg Adrienn, Püspökhatvan



5-6. osztályos csoport:
-          1. helyezett:      Makkos Rozi Lujza, Vácduka
                          Kádár-Gál Nimród, Penc
-          2. helyezett:      Petrik Rajmund, Acsa
                          Papp-Törek Édua, Penc
-          3. helyezett:      Lehóczki Olivér, Váchartyán

7-8. osztályos csoport:
-          1. helyezett:      Balkovics Marcell, Váchartyán
-          2. helyezett:      Veszelik Nikolett, Váchartyán
-          3. helyezetett:   Heidt Luca, Váchartyán
                          Szekeres Lázár Zsigmond, Acsa


2017. november 8., szerda